Forum FORD WINDSTAR KLUB Strona Główna FORD WINDSTAR KLUB
www.Windstar.fora.pl --- www.Windstar.Club.prv.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Został tylko wsteczny.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORD WINDSTAR KLUB Strona Główna -> Pytania / skrzynia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DamianKrosno
Pasażer z drugiego rzędu


Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Krosno
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:17, 09 Kwi 2019    Temat postu: Został tylko wsteczny.

Witam. Posiadam Windstara 3,8l 1999r 2gen. Przy włączeniu D i dodaniu gazu coś strzeliło w skrzyni i został tylko wsteczny. Olej filtry wymienione 1000 km temu coś ewidentnie się zerwało. Do tego czasu skrzynia chodziła idealnie. Czy jest jakiś słaby punkt który pozbawił napędu biegów w przód. Na pewno nie jest to wina sterowania tylko no właśnie czego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
windi95
Klubowicz


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 160
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Dąbrowa Łużycka/ Nowa Ruda
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:09, 10 Kwi 2019    Temat postu:

Hejka .
Jeżeli najpierw się coś ewidentnie zerwało, a potem strzeliło w skrzyni to bez jej wybebeszenia nikt ci nic nie doradzi. Najprawdopodobniej uszkodzenie ma charakter mechaniczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DamianKrosno
Pasażer z drugiego rzędu


Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Krosno
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 14:21, 11 Kwi 2019    Temat postu:

Teraz tak myślę że w sumie to uszkodziło tylko jedynkę bo pozostałych biegów nie użyje ze względu na zerową prędkość. W najbliższym czasie ją rozbiorę i się okaże. Szkoda bo mam dwa Windstary a ta skrzynia chodziła najlepiej. Mam skrzynię z Windstara 1 gen bodajże 96 rok zobaczę jakie są różnice między nimi może pasuje bez problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
windi95
Klubowicz


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 160
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Dąbrowa Łużycka/ Nowa Ruda
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 20:30, 11 Kwi 2019    Temat postu:

Pasować raczej nie będzie ( w sensie bebechów ). Rozbież i zobaczysz co się stało. Mi w moim swego czasu też coś strzeliło w skrzyni po czym nie działała i okazało się, że strzelił jeden z koszy. Ale nie zakładaj bezpośrednio skrzyni z innego egzemplarza chyba , że na tabliczkach znamionowych będą te same symbole.

Ostatnio zmieniony przez windi95 dnia Czw 20:32, 11 Kwi 2019, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Phil
Kierowca


Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 210
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: 3miasto
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:57, 11 Maj 2019    Temat postu:

Zdaje się, że inne wiązki były do skrzyń w AX4S (jedynka) i AX4N (dwójka). Chyba, że jestem w błędzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DamianKrosno
Pasażer z drugiego rzędu


Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Krosno
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 0:37, 17 Cze 2019    Temat postu:

Witam. Rozebrałem skrzynię i okazało się że odpadło koło zębate od tego kielicha który jest opasywany zewnętrzną taśmą cierną (ten drugi bliżej satelit)
Jako że nie mogę znaleźć takiej części rozbiorę skrzynię też 3.8 l tylko 96 rok. Przy okazji porównam wnętrzności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
apofis1968
Nowy


Dołączył: 04 Lut 2019
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: lublin

PostWysłany: Sob 8:30, 22 Cze 2019    Temat postu:

szukam mechanika od windstara okolice Lublina
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DamianKrosno
Pasażer z drugiego rzędu


Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Krosno
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 12:54, 22 Cze 2019    Temat postu:

Witam. Rozebrałem skrzynię z 1 gen. wszystkie części są takie same i zamienne pasują do drugiej generacji. Na czasie sprawdzę wiązki skrzyni biegów czy dane elektrozawory są połączone do tych samych pinów. Coś czytałem o tych skrzyniach że 95 r. miał aluminiowe tłoki a tu jest 96 r. i wszystko jest takie same. Jedyny temat że 2 gen ma czujnik prędkości elektroniczny jest używany do prędkościomierza i informacji dla kompa o prędkości samochodu, a w pierwszej gen. wychodzi linka do prędkościomierza i ma dodatkowo zabudowany czujnik impulsów dla kompa. W obydwu skrzyniach mierzona jest prędkość kosza mechanizmu różnicowego. Pozostaje tylko sprawdzić czy dają tyle samo impulsów na obrót kosza. Ja osobiście montuję skrzynie swoją bo jest w lepszym stanie ale temat zamiany skrzyń na pewno do ogarnięcia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORD WINDSTAR KLUB Strona Główna -> Pytania / skrzynia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin